FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:
1) Chciałbym zamontować taras kompozytowy DuoFuse na powierzchni pokrytej papą. Czy ta
Oczywiście można wykonać, ale jak jest papa to nie można przykręcić legarów. Polecam wtedy podkonstrukcję najlepiej z profili stalowych, które można pospawać lub skręcić. Super jak ktoś pamięta o nóżkach na których konstrukcja ma stać. Zawsze można prosto wypoziomować taras. Potem już montowanie desek idzie gładko. Słyszałem, że spokojnie można to samo wykonać na drewnianych legarach.
2) powierzchnia nie ulegnie zniszczeniu , a przez to nie zostanie przerwana izolacja?
Izolacja nie zostanie naruszona i spokój.
3) Jak „zakonserwować” taras kompozytowy na zimę? Czy możecie zarekomendować jakieś dobre środki?
W przeciwieństwie do tarasów drewnianych desek kompozytowych nie trzeba odśnieżać i w żaden sposób konserwować. Śnieg nie działa na kompozyt.
4) Mam w planach realizacje „kładek” –tarasów doprowadzających z plaży w kierunku morza. Boję się jednak o reakcję „klimatu morskiego” na deskę kompozytową. Mogę spokojnie montować wasz system w takich warunkach?
Deski z kompozytu są odporne na działanie słonej wody oraz mogą być również zalewane wodą. Warto sprawdzić czy pozostałe elementy tarasu są odporne na działanie wody. Mam na myśli wkręty i klipsy do montażu. Muszą być z kwasówki.
5) Czy dopuszczacie legarowanie na innym materiale niż kompozyt? Czy zachowam gwarancje?
Zastosowanie innych legarów niż kompozytowe jest możliwe pod warunkiem zapewnienia stabilnej konstrukcji czyli pewnego i trwałego mocowania desek. Pamiętajmy o rozstawach legarów- 50 cm.
6) Czy mogę zamontować w tarasie oświetlenie halogenowe? Czy nie zostanie zachwiana struktura deski?
Oczywiście można zamontować oświetlenie poprzez wykonanie otworu w desce, ale o odpowiedniej średnicy tak aby pozostawić z obu stron min. 2 cm. Jeżeli jest to nie możliwe to wykonać otwór w dwóch sąsiednich deskach. W tych miejscach najlepiej zastosować dodatkowy legar pod deską lub deskami.
7) Czy taras kompozytowy DuoFuse można kilka razy montować i demontować? Mam takie pytanie od klienta. Który chciałby stworzyć „sezonowe” tarasy.
Rozwiązanie jest możliwe. W celu sprawnego ponownego montażu należy ponumerować poszczególne deski. Inaczej sprawa wygląda w przypadku legarów, gdyż istniejące otwory po wkrętach nie mogą się powtarzać. Jakość mocowania desek ulegnie pogorszeniu. Można zamienić legary lub odwrócić.
8) Czy wasze legar można kleić do podłoża? Możecie zarekomendować jakiś klej?
Legary można mocować do podłoża, ale jest to sposób nie zalecany przez Producenta, gdyż zależy to w dużej mierze od jakości podłoża oraz przygotowania powierzchni klejonych. Mocowanie za pomocą wkrętów lub śrub jest pewniejsze.


PŁOTY
1) Podajecie informacje , że zarówno płoty jak i tarasy są wykonane z tego samego kompozytu. Dlaczego zatem deski do tarasu nie mogę wykorzystać na płot? ( tutaj można napisać o wzmocnieniach stalowych)
Różnica pomiędzy deskami tarasowymi, a deskami płotowymi polega na zastosowaniu dodatkowo w komorze wzmocnienia stalowego, który utrzymuje prostolinijność desek. Brak tego wzmocnienia może spowodować, że deska tarasowa będzie miała tendencję do wypaczania się.
2) Czy słupek można”wpuścić” bezpośrednio w ziemie? Czy on nie zgnije?
Słupek systemu ogrodzeniowego nie można umieścić w gruncie, gdyż nie będzie stabilny. Należy umieścić go w zaprawie betonowej, która następnie tworzy wraz ze słupkiem solidny i stabilny element ogrodzenia.
3) Jak rozwiązać problem furtki? ( tutaj można napisać że mamy … no trochę drogą lub , że można zrobić samemu, bo obróbka jak drewno, etc.)
W naszej ofercie jest oczywiście systemowe rozwiązanie. Otóż dostępna jest furtka w pełnym okuciem oraz odpowiednio wzmocnione i przystosowane słupki.
Natomiast wykonanie furtki we własnym zakresie nie powinno być kłopotliwe. Można wykonać furtkę z profili stalowych lub drewnianych wypełniając je deskami płotowymi.


DURASID
1) Czy system Durasid to odmiana amerykańskiej wersji sidingu?
System Durasid to okładzina ścienna wykonana w technologii dwuwarstwowej, gdzie zewnętrzna warstwa twardego PVC jest odporna na działanie promieni słonecznych, a druga warstwa to spienione PVC. Wygląd zewnętrzny przypomina typowy siding amerykański, natomiast profil ma grubość 7 mm co w porównaniu z grubością sidingu amerykańskiego wynoszącego 1 mm stanowi ogromną rożnicę. Również parametry wytrzymałościowe są bardziej korzystne . Dzięki zastosowaniu spienionej warstwy tworzywa posiada korzystne właściwości izolacyjne.

Aktualności

 • Pełna Deska Tarasowa DUOFUSE
  20-02-2018

  W 2018 roku Plastivan wprowadza nową Hybrydową, Pełna Deskę Tarasową DUOFUSE. Produkt został wytworzony w procesie ko-ekstruzji. Jest dostępny w trzech kolorach. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta w Biskupicach lub z naszymi przedstawicielami.


 • Nowy cennik detaliczny
  11-01-2018

  Szanowni Państwo, Z dniem 05.02.2018 firma Plastivan wprowadza nowy cennik detaliczny. Szczegóły będzie przedstawiać Biuro Obsługi Klienta w Biskupicach oraz regionalni przedstawiciele handlowi.


 • Pozostałe wiadomości »